Strona gl�wna Informacje Regulamin Uczestnicy Foto galeria Archiwum Ksiega gosci Forum Linki Kontakt Wyloguj28-09-2020
Nawigacja
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 457
Najnowszy użytkownik: ANIETA
Ostatnio widziani
Komendant 13:03:31
Grazka 14:22:32
Tomasz 18:03:34
Edi 1 dzień
gabs 1 dzień
Henryk Jocz 1 dzień
tedi 3 dni
Marian65 6 dni
Czwarta K... 6 dni
kbialy2002 6 dni
Wycieczka Nr 24/2010 - Markusy - 12 września
Wycieczki w sezonie 2010Zbiórka: ul Grunwaldzka, za Rondem Kaliningrad obok Stacji Opla, rejestracja godz. 7.40 -8.00, odprawa godz. 8.00

Trasa: Elbląg, Przezmark, Komorowo Żuławskie, Węzina, Rodowo, Pochylnia Jelenie, Pochylnia Buczyniec, Lepno, Buczyniec, Rychliki, Wysoka, Powodowo, Stare Dolno, Nowe Dolno, Dzierzgonka, Markusy, Elbląg.

Długość trasy:84 km, Uczestnicy: 29, Punkty: 126Pokaż Wycieczka Nr 24/2010 -Markusy - 12 września na większej mapie


Relacja


Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał - Lokalna Grupa Działania w Elblągu. Całością Rajdu dowodził Komandor Rajdu, Marek Kamm popularnie zwany w elbląskim światku bikerskim Mareckim.

Poprowadził osobiście najdłuższą trasę której przebieg relacjonuje właśnie tak:

Na miejscu zbiórki przy rondzie Kaliningrad pojawiłem się już o 7.30 bo słusznie przewidywałem, że czynności biurokratyczne w postaci sprawdzenia listy obecności , rozdania mapek i dopisania nie zgłoszonych wcześniej uczestników pochłoną mnóstwo czasu. W sumie pojawiło się 61 osób, czyli około 30 musiałem zapisać.

O godzinie 8.10 pierwsze 15 osób wyruszyło na trasę i była to jedyna w miarę poprawna ,,15". Dalej grupa potoczyła się spontanicznie i w szyku bardzo dowolnym, zostawiając mnie samego na parkingu :-].
Wiedziałem, że 3 km podjazd do Przezmarka pozwoli mi dojść część grupy, a poza tym zdążyłem wcześniej zapowiedzieć, że przy kościele w Przezmarku wszyscy obowiązkowo zatrzymują się.

Tak więc postanowiłem zamykać cały peleton i mieć baczenie na tyły. Podjazd do Przezmarka odbył się w gęstej mgle, która uniemożliwiła podziwianie panoramy Jeziora Drużno.
W Przezmarku był już policyjny radiowóz, który miał nam ułatwić przejazd przez DK ,,7" w Komorowie Żuławskim.
Zrobiliśmy kilka fotek i spokojnie ruszyliśmy za policjantami. Przejazd w Komorowie mieliśmy komfortowy, wszak niecodziennie blokuje się dla rowerzystów drogę krajową :-).

Od Komorowa, gdzie wjechaliśmy na niebieski szlak, do Węziny droga wiodła asfaltem, potem pojawiły się płyty ,,jumby". Jechałem w otoczeniu kilkunastu osób, reszta grupy pędziła z przodu. Tak pędziła, że w Klepie zdążyła wjechać na most nad Kanałem Elbląskim i na skróty chciała jechać do Jelonek.

Udało mi się ich powstrzymać i przez chwilę cała grupa jechała w kierunku Karczowizny i Rodowa. Parcie na jazdę sportową było jednak zbyt duże, z niektórymi osobami zobaczyłem się dopiero w Markusach :-).

W międzyczasie spostrzegłem zbliżający się statek żeglugi ostródzko-elbląskiej, co dawało szansę na obejrzenie w ruchu pochylni Jelenie. Nie dla wszystkich bowiem widok pracujących mechanizmów był znany i oczywisty. Na Jeleniach postanowiliśmy jednak jechać dalej, bo grupa podzieliła się na kilka podgrup i część była już na pochylni Oleśnica. Tam była ostatnia możliwość zobaczenia pochylni w ruchu i to nam się udało, bo na szczęście pojawiły się dwie żaglówki.

Dzięki uprzejmości obsługi mogliśmy zajrzeć do maszynowni i podziwiać sprawne i doskonale zakonserwowane pracujące mechanizmy.
Z Oleśnicy dalsza droga wiodła przez pochylnię Kąty do pochylni Buczyniec, gdzie obejrzeliśmy bazę rekreacyjno-biwakową i nie zrobiliśmy fotek obeliskowi twórcy kanału inż. Steenke, bo zażądano od nas po 5 zł za bilet. Niektórzy użyli więc obiektywów z zoomem :-).

Z Buczyńca pojechaliśmy lasem do wsi Buczyniec, a potem elegancką szutrówką dotarliśmy do Rychlik. Tutaj nastąpiło spotkanie pod lokalnym sklepem z jedną z grupek i w nieco większym towarzystwie popedałowaliśmy dalej. Przejechaliśmy przez Wysoką i za Grądowym Młynem postanowiłem zatrzymać grupę przy pałacu w Powodowie. Wymagało to wspięcia się na wyżyny moich umiejętności rowerowych, czyli pędziłem z prędkością ponad 40 km/h , a nawet poprawiłem swój wynik tętna maksymalnego.

Udało mi się dojść prowadzącego i po sprawdzeniu, czy właściciel pozwala, wjechaliśmy na teren pałacu z parkiem dworskim. Rezydencja sprawia bardzo dobre wrażenie, widać że jest zadbana i starannie pielęgnowana. Obecnie jej właścicielem jest jeden z największych elbląskich biznesmenów. Zaprezentował on bardzo sympatyczne podejście do niespodziewanego najazdu rowerzystów, a nawet zapraszał w przyszłości do częstego odwiedzania Powodowa.

Z Powodowa pozostało kilka kilometrów do mety w Markusach, gdzie z moja grupą końcową pojawiłem się o godzinie 13.40. Jak się dowiedziałem na miejscu, pierwsi ,,sportowcy" byli o 12.10.

Tutaj grupa uległa całkowitemu rozproszeniu, a ja mogłem wziąć się za przygotowanie do prowadzenia konkursu wiedzy o Mennonitach, Żuławach i Kanale Elbląskim. Dzięki pomocy koleżanek ze Stowarzyszenia ,,Łączy Nas Kanał Elbląski" konkurs przebiegał sprawnie, uczestniczyło w nim 7 osób, a zwyciężczyni odpowiedziała poprawnie na wszystkie 5 pytań. Nagrodami był sprzęt rowerowy przygotowany przez sklep rowerowy ,,NEKSUS" i sprzęt turystyczny ze Stowarzyszenia.
Potem nadszedł czas na małe co nieco w postaci kiełbaski grillowanej i puszki Pepsi :-). Droga powrotna wiodła z opiekunem drugiej trasy elbląskiej, Robertem ( on miał ,,jedynie" 100 osób w większości dzieci i młodzieży) i prowadziła przez Jezioro i Karczowiska Górne do Elbląga.

Po drodze omówiliśmy nasze wrażenia i spostrzeżenia. Ja miałem uwagi do stylu jazdy większości uczestników, którzy pomylili krajoznawczą jazdę turystyczną z wyścigiem kolarskim, Robert zaś zwrócił uwagę na katastrofalny nieraz stan rowerów dzieci i młodzieży ( rodzice, jak Wam nie wstyd ;-) oraz braki w podstawowym wyposażeniu , czyli nie posiadanie dętek, pompek i łatek.
Te drobiazgi nie wpłynęły jednak na ogólnie bardzo pozytywną ocenę całej imprezy, która potrafiła zaktywizować prawie 250 osób do ruchu na świeżym powietrzu, a której komandorem miałem być przyjemność :-).

Do zobaczenia na szlakach! - Marecki
Komentarze
#1 | ~Komendant dnia 08-09-2010 17:40
Zostaliśmy zaproszeni na:
Rowerowy Rajd Gwiaździsty Śladami Mennonitów
wokół Jeziora Drużno

w ramach projektu
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania,
nabywanie umiejętności i aktywizacja"
12 września 2010 r.
Markusy

Zapraszają:

Prezes Zarządu LGD: Stanisława Pańczuk
Wójt Gminy Markusy: Wacław Wielesik

Komandorem Rajdu na trasie jest MARECKI#2 | ~Komendant dnia 08-09-2010 17:59
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.
Postarajmy się uczestniczyć jak najliczniej, godnie reprezentując naszą Grupę Rowerową STOP. Obowiązują koszulki klubowe, również te osoby które je posiadają, a z różnych powodów nie zakładają na zwykłe wycieczki.
Do zobaczenia.#3 | ~Komendant dnia 10-09-2010 17:58
Osoby którym nie odpowiada trasa na 80 km zapraszam w imieniu Organizatorów na trasę krótszą:
II Trasa rowerowa: Elbląg, Raczki Elbląskie,Tropy Elbląskie, Węgle, Żukowo, Żółwiniec - Krzewsk, Markusy, META OSP Markusy, Elbląg
Długość trasy 50 km.
Rejestracja uczestników o godz. 9.40 - 10.00, odprawa o godz. 10.00.
Początek trasy: Plac Słowiański obok Hotelu GROMADA.#4 | ~Mirek dnia 10-09-2010 18:07
Bardzo miły i przyjemny odcinek drogi,Muzaz dala odruchu drogowego.
Pozdrawiam.#5 | ~Waldic dnia 11-09-2010 19:38
Ja się skuszę na krótszy wariant tym razem. Spotkamy się w Markusach Uśmiech
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczynyMrugnięcie
#6 | ~Komendant dnia 22-09-2010 20:04
Chociaż od Rajdu minęło już trochę czasu to warto wrócić wspomnieniami do tego wydarzenia i przeczytać relację z tej imprezy. Za zgoda autora relacji i zarazem Komandora Rajdu - MARECKIEGO, jest na naszej stronie.
Zapraszam do lektury.Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Login
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

22-09-2020 23:07
Dla Relaksu niech nam umilają te melodie; https://youtu.be/z
-LEv...
, https://youtu.be/c
Tfxe...
, [url]https://youtu
.be J/dMsgyT7Z7AA[/url
] 0ceniając; -Są bar

17-09-2020 09:49
Dziękuję Tak

16-09-2020 21:09
Wszystkiego najlepszego Marku z okazji urodzin. Kwiatek Kwiatek Kwiatek

12-09-2020 23:58
Zapraszam na koncert; -mari e monti - daniele - orchestra italiana bagutti; https://youtu.be/G
omc-...
Muza

14-08-2020 23:37
Z okazji ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO. -Historyczny film dokunentalny; https://youtu.be/N
WZre...
-Zalecam obejrzeć; https://youtu.be/7
Oy7Y...

Ostatnie artykuły
Szlaki rowerowe Krai...
Bażantarnia
Ustawienia kierownicy
Ustawienia siodełka
Hamowanie
Kalendarz
<< Wrzesień 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Brak wydarzeń.

Pogoda
ELBLĄG
Wygenerowano w sekund: 0.13 27,880,735 Unikalnych wizyt od 01/11/2008